Estetik Diş Hekimliği


Estetik dolgular

Estetik dolgu işlemleri gerçekleştirirken, hasara uğramış, eksik diş dokuları doğal görünümlü ve doğal renkli uygun dolgu materyalleri ile restore edilirler. Bu işlemde kullanılan materyallerden biri ’ dental kompozit’ dolgu materyalleri, bir diğeri ise dental porselenlerdir. Bu materyaller kullanılarak: çürük diş dokuları ve kırık dişler restore edilebilir, eski metal ve amalgam dolgular yenilenebilir, dişler arasındaki boşluklar kapatılabilir ve dişlerin formları yeniden düzenlenebilir.

Full porselen restorasyonlar

Full porselen restorasyonlar günümüzde metal destekli porselenlerin yetersiz kaldığı estetik gereksinimi daha iyi sağlayan uygulamalardır. Konvansiyonel yöntemlerle yapılan birçok porselen üreticisinin ürünleri dışında, CAD/CAM teknolojisi kullanılarak hem tek seansta hem de daha geniş yelpazede güncel porselen tipleri uygulanabilmektedir.

Laminate veneer restorasyonlar

Dişlerin ön yüzünden çok az miktarda doku kaldırarak veya hiç doku kaldırmadan bir tabaka şeklinde hazırlanan ve yapıştırılan yapraklardır. Porselen veya farklı materyallerden oluşabilir.

Diş beyazlatma uygulamaları

Diş Beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki mine yapısında oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderildiği kozmetik bir çözümdür. Diş beyazlatma uygulamalarında pek çok farklı materyal ve yöntem kullanılabilir.


Promde Dental Clinic
Söğütözü Mahallesi 2176. Sokak,
06600 Çankaya, Ankara
T: 444 31 66